O nas

JURAPARK – WSPIERAMY DZIECIĘCĄ WYOBRAŹNIĘ

JuraPark to sieć parków tematycznych należących do działającego w Ostrowcu Świętokrzyskim Stowarzyszenia Delta. Prezesem Stowarzyszenia jest Piotr Lichota.

Piotr-Lichota

baltow

Pierwszy z trzech JuraParków JuraPark Bałtów powstał w 2004 roku w woj. świętokrzyskim, na kanwie znalezionych w Bałtowie tropów dinozaurów. Obecnie Bałtowski Kompleks Turystyczny obejmuje, prócz miejsc związanych z dinozaurami, także Zwierzyniec Bałtowski, „Krainę Koni”, Park Rozrywki, Prehistoryczne Oceanarium, Kino Emocji Cinema 5D, Sabathówkę – Wioskę Czarownic, Rollercoaster, domki wypoczynkowe, a zimą – Bałtów zaprasza do Stacji Narciarskiej „Szwajcaria Bałtowska” oraz Wioski Świętego Mikołaja.

 solec

Położony między Bydgoszczą a Toruniem JuraPark Solec Kujawski, pochwalić się może „Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha” z bogatymi zbiorami skamieniałości i minerałów, Parkiem Owadów, Ogrodem Botanicznym oraz niezwykłą Restauracją Jaskiniową. Sercem JuraParku jest oczywiście ścieżka edukacyjna z rekonstrukcjami dinozaurów, których w Solcu jest ok. 150 sztuk.

krasiejow

Jedną z głównych atrakcji JuraParku Krasiejówjest półtorakilometrowa trasa, wzdłuż której ustawiono 250 modeli kopalnych zwierząt (głównie dinozaurów), a wśród nich największego znanego dinozaura – mierzącego ok. 60 m amficeliasa oczywiście w skali 1:1.

Odkryte w Krasiejowie złoża skamieniałości triasowych płazów i gadów należą do najbogatszych na świecie. Nad miejscem wykopalisk wznosi się Pawilon Paleontologiczny, zaś w sezonie letnim prace terenowe prowadzą tu paleontolodzy. Niezwykłe walory edukacyjne niesie ze sobą podróż przezMultimedialny Tunel Czasu, gdziepodziwiać można, uzyskane przy użyciu najnowszej techniki operowania obrazem 3D i dźwiękiem, sceny przedstawiające najważniejsze wydarzenia zdziejów Wszechświata.

pniec_logo

W czerwcu 2014 roku obok JuraParku Krasiejów otwarto ultranowoczesny obiekt „Park Nauki i Ewolucji Człowieka”, który kontynuuje rozpoczętą w JuraParku opowieść o dziejach naszej planety.

Edukacja to „oczko w głowie” JuraParku. Dowód – laur w ogólnopolskim konkursie „Popularyzator Nauki” 2011 organizowanego przez Polską Agencję Prasową przy współpracy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – nagroda przyznawana ludziom i instytucjom, którzy w wyróżniający się sposób krzewią naukę w polskim społeczeństwie.

Obecnie trwa budowa naszej zagranicznej placówki „Paleosafarii Moab Gians” (USA – stan Utah).

Galeria zdjęć:

 • Zaplanuj wizytę w JuraParku
 • Przejdź na stronę
  Jurapark Krasiejów
  Wchodzę
 • Przejdź na stronę
  Jurapark Solec
  Wchodzę
 • Przejdź na stronę
  Jurapark Bałtów
  Wchodzę