Fabryka dinozaurów

Niespotykana precyzja, dbałość o szczegóły i naukowe konsultacje na każdym etapie produkcji, to coś co nas wyróżnia, a nasze produkty czyni wyjątkowymi.

Na początku jest pomysł…

Naszym sztandarowym produktem są modele dinozaurów jakie wykonaliśmy dla sieci parków edukacyjnych – JuraPark Bałtów, Solec Kujawski i Krasiejów. Najmniejsze modele są niewiele większe od kury, największy dinozaur przez nas zmontowany ma prawie 60 metrów.
Nasz produkt charakteryzuje się wytrzymałością na warunki pogodowe – nasze dinozaury stoją w upale i śniegu.

Jak pracujemy?

Na podstawie materiałów od konsultantów przygotowujemy wstępny projekt. Potem rzeźbimy – w styropianie, glinie, plastelinie… Na tym etapie swoją wiedzą wspomagają nas konsultanci naukowi. Jesteśmy w stanie przygotować rzeźby i scenografie każdej wielkości – największy zmontowany przez nas model dinozaura ma prawie 60 metrów długości. Mimo takich gabarytów staramy się zachować jak najwięcej szczegółów – fakturę skóry, upierzenie, ornamentację pancerza itp. Odlany model jest przez nas retuszowany i malowany. Finalny produkt jest wytrzymały i odporny na wszelkie warunki atmosferyczne. Nasze dinozaury można spotkać w sieci parków JuraPark ( Bałtów, Solec Kujawski, Krasiejów) w Dinosaur Ridge (Kolorado – USA) i Meze Park (Francja).

Scenografie

Oprócz produkcji modeli zajmujemy się przygotowaniem scenografii. Na organizowanych przez nas wystawach aranżujemy sceny z życia wymarłych zwierząt, prowadzimy zajęcia warsztatowe dla dzieci, przygotowujemy atrakcyjne ekspozycje zdjęć z wypraw, kolekcje minerałów i skamieniałości.
Katalog wykonanych przez nas modeli dinozaurów – tutaj.

Kontakt:

DinoProduct to odłam współpracującej ściśle ze Stowarzyszeniem Delta firmy „Publima” z Ostrowca Św. Został utworzony specjalnie na potrzeby wyposażenia JuraParków w najdoskonalsze i niepowtarzalne rekonstrukcje dinozaurów.

DinoProduct
P.P.H.U. Publima Sp. J. Lichota&Lichota
Ul. Kilińskiego 49
27-400 Ostrowiec Św.
www.dino-product.com

Tel. 519 533 994
publima@dino-product.com

JuraPark International
MR. FRANCISCO MANCILLA
C/TARRAGONA 48
POLIGONO INDUSTRIAL LES MASSOTES
08850 GAVA
BARCELONA – SPAIN
TEL: +34 607 499 688
E-MAIL: francisco@jurapark.es

Galeria zdjęć:

 • Zaplanuj wizytę w JuraParku
 • Przejdź na stronę
  Jurapark Krasiejów
  Wchodzę
 • Przejdź na stronę
  Jurapark Solec
  Wchodzę
 • Przejdź na stronę
  Jurapark Bałtów
  Wchodzę